همزمان با سومین روز هفته پژوهش

بازدید  طلاب حوزه علمیه حضرت آیت الله بهجت «ره» از پژوهشکده و نمایشگاه
ساعت 9 صبح دوشنبه 26 آذر سال‌جاری همزمان با سومین روز هفته پژوهش، نشستی با حضور پرشور طلاب حوزه علمیه حضرت آیت الله بهجت «ره» در پژوهشکده مدیریت اطلاعات و مدارک اسلامی برگزار شد.

در این نشست، حجت الاسلام و المسلمین حسین حسن زاده، عضو هیات علمی پژوهشکده مدیریت اطلاعات و مدارک اسلامی، ضمن بیان توضیحاتی به تبیین اصطلاح نامه و نقش آن در تقویت پژوهش و تولید علم پرداخت.
وی با تصریح به تاثیر گذاری اصطلاح‌نامه در سازماندهی گفت : از این رو مراکز علمی و پژوهشی متعددی برای سازماندهی اطلاعات خود به اصطلاح‌نامه روی آورده اند. علت این مسئله را نیز باید در ماهیت اصطلاح‌نامه ها جستجو کرد.
عضوهیات علمی پژوهشکده مدیریت اطلاعات و مدارک اسلامی ضمن تبیین ساختار منطقی اصطلاح نامه (تزاروس)، ابراز داشت: به دلیل همین ساختار منطقی است که اصطلاح‎نامه می‌تواند انقلابی در عرصه اطلاع رسانی ایجاد نماید. آنچه مهم است، پی‌ریزی اصطلاح‌نامه ها بر اساس ساختاری منطقی و قوی است. بی شک اصطلاح‌نامه هایی که از ساختار منطقی قوی ای برخوردارند، می توانند خدمات بهتر و منطقی تری به جوامع علمی عرضه نمایند.
این جلسه با پرسش برخی طلاب و پاسخگویی حجت الاسلام و المسلمین حسین حسن زاده پایان یافت.
در پایان طلاب حوزه علمیه حضرت آیت الله بهجت «ره» از چهارمین نمایشگاه دستاوردهای پژوهشی و فناوری دفتر تبلیغات اسلامی بازدید کردند.

+ نظر جدید

تصویر امنیتی کد جدید

© كليه حقوق معنوي اين سايت مطابق قوانين نرم افزاري متعلق به پژوهشکده مدیریت اطلاعات و مدارك اسلامي مي باشد.