توسط گروه اشاعه اطلاعات و تبادل دانش بررسی شد:

راهکارهای توسعه سایت بیان
دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم، از سال ها پیش، صوت جلسات درس و سخنرانی علما و مدرسین حوزه علمیه قم را ضبط و در مرکزی جمع آوری و آرشیو کرده بود و در اختیار طلاب قرار می‌داد. با پیشرفت تکنولوژی، روش های نوینی برای ارائه محتوا ابداع شد.

به دنبال آن، مدیریت فناوری اطلاعات مرکز برنامه ریزی و نظارت راهبردی دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم با یکپارچه سازی محتوای صوتی، متنی و پیاده سازی آن، تمامی این مولتی مدیا را در سامانه ای تحت عنوان "بیان" به آدرس http://www.shiadars.ir  در اختیار عموم قرار داد. این سایت درحال حاضر شامل بیش از 57000 فایل صوتی است.
در شرایط کنونی تعیین رویکرد دفتر تبلیغات اسلامی، درباره سامانه "بیان" از نظر توسعه و بهینه سازی، به عهده مرکز برنامه ریزی و نظارت راهبردی  با همکاری مرکز همکاری های علمی و بین الملل، گروه اشاعه اطلاعات و تبادل دانش و اداره فناوری اطلاعات پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی گذاشته شده است.
در ابتدای دومین جلسه تیم کارشناسی، آقایان مهندس نظام دوست و رحیمی، ضمن بیان تاریخچه‌ای از سایت، نگهداری و احیاء بیش از 57 هزار فایل واحد صوتی دفتر تبلیغات اسلامی را دلیل راه اندازی سامانه دانستند و حذف واحد صوتی را دلیل عدم تولید محتوای جدید بیان کردند که از جمله مهمترین دلایل توقف توسعه این محصول بوده است.
در ادامه مهندس پهلوانی، رییس اداره فناوری اطلاعات پژوهشگاه گفت: رویکرد این سامانه باید به سمت شناسایی و معرفی اهمیت آن و تولید نسخه موبایلی است تا حداکتر جذابیت را برای کاربران داشته باشد.
سپس دکتر میرعرب، سرپرست گروه اشاعه اطلاعات و تبادل دانش ضمن بیان مطالبی، راه‌های ارائه خدمات بیشتر مانند تغییر زیرساخت سامانه به همراه سرویس گرایی آن را مورد تاکید قرار داد.
در پایان دکتر اسفندیار، رییس مرکز همکاری های علمی و بین الملل دلیل حمایت و استقبال پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی از توسعه و بروزرسانی این محصول را محتوای غنی آن در بین حوزویان دانست و افزود: امکان بارگذاری اطلاعات همایش‌ها و نشست‌های پژوهشگاه در سایت "بیان" ازمهمترین اولویت‌های پژوهشگاه، درباره این محصول است که با توجه به تاکیدات ریاست پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی بر استفاده از این ظرفیت، بایستی نهایی و فعال شود.

+ نظر جدید

تصویر امنیتی کد جدید

© كليه حقوق معنوي اين سايت مطابق قوانين نرم افزاري متعلق به پژوهشکده مدیریت اطلاعات و مدارك اسلامي مي باشد.