گزارشی از کرسی نقد ارائه دانش به عنوان خدمت:

اصطلاح‌نامه جامع علوم اسلامی، یکی از بهترین خدمات مدیریت دانش اسلامی
به همت پژوهشکده مدیریت اطلاعات و مدارک اسلامی و با همکاری مرکز همکاری های علمی و بین المللی پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی، کرسی نقد ارائه دانش به عنوان خدمت (اصطلاح‌نامه به عنوان خدمت)، با ارائه مهندس محمد پهلوانی، رئیس اداره فناوری اطلاعات پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی، چهارشنبه 29 آذر ماه سال‌جاری ساعت 8 برگزار شد.

در ابتدا دبیر جلسه توضیحاتی درباره مدیریت اطلاعات و نقش اصطلاح‌نامه ها در آن، ارایه نمود و هدف از تشکیل این کرسی نقد را، تبیین رابطه بین دانش و خدمات متصور بر آن و جایگاه اصطلاح‌نامه در این بین دانست.
در ادامه مهندس پهلوانی، با تاکید بر اهمیت استفاده از اصطلاح‌نامه در مدیریت دانش و اطلاعات، مطالبی را ارائه نمود.
وی در توضیح دانش گفت: در این نشست، درباره گام‌های پایانی دانش که قرار است انتشار یابد صحبت می‌شود و در حوزه خدمت نیز، از نگاه نرم افزاری به عنوان یک معماری سرویس گرا بحث می‌کنیم.
رییس اداره فناوری اطلاعات پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی، معماری سرویس گرا را ارائه کننده یک معماری باز و چابک معرفی کرد و افزود: در این معماری، مجموعه ای از خدمات باهم ارتباط دارند که انجام یک کار به عنوان خدمت توسط درخواست کننده، خصوصیاتی نظیر قابلیت استفاده مجدد، اشتراک گذاری متفاوت، قابلیت ترکیب، مستقل و  دارای قابلیت کشف را دارا می‌باشد که اگر این خدمات در وب قرار گیرد تبدیل به وب سرویس می‌شود.
وی در حوزه تعاریف مفاهیم، از داده، هر آنچه که مفهوم خاصی به تنهایی ندارد و علم خاصی نسبت به آن نیست، یاد کرد و گفت: اطلاعات، تغییر انسانی است که به داده اضافه می‌شود که در مرحله استفاده از اطلاعات و نتیجه گیری به دانش تبدیل شده و در نهایت با نهادینه شدن آن به خرد یا همان حکمت منتهی می‌شود.

وی با بیان مثال هایی همچون اعداد، تابلوهای راهنمای و رانندگی و آموزش یک زبان جدید به تفهیم بهتر مطالب پرداخت.
مهندس پهلوانی در موضوع فرایند تبدیل داده به دانش، نقش مدیریت دانش را با اهمیت دانست که مجموعه ای از فرایندها برای بکارگیری اطلاعات است.
وی در توضیح انواع دانش، آن را به دو بخش صریح و ضمنی تقسیم نمود و گفت: دانش صریح، قابل بیان توسط افراد مستند شده است حال آنکه دانش ضمنی، در ذهن افراد است.
رییس اداره فناوری، ارتباط دانش و سرویس را از ملزومات خدمات دانشی عنوان کرد و افزود: رایانش ابری، یک مدل برای دسترسی گسترده و مناسب بر روی شبکه است که در چهار حوزه، نرم افزار به عنوان سرویس SASS و  پلتفرم به عنوان سرویس PASS و خدمت به عنوان یک سرویس زیرساخت ارائه شده است.
وی خدمات ابری در مدیریت دانش را مفید دانست تا هر محصولی بتواند در محیط مجازی ارائه شود.
مهندس پهلوانی، دانش را به عنوان آخرین سرویس در خدمات دانشی بیان کرد و گفت : منظور از آن، گام آخر به عنوان یک خدمت است که نیازهای کاربران را از طریق یک سرویس در فضای مجازی ارائه می‌دهد و می‌توان مدیریت دانش را با مدلی خاص که خدمت را در فضای ابری ممکن می‌کند، به عنوان یک سرویس ارائه کرد.
وی در بخش دوم، اصطلاحنامه جامع علوم اسلامی را به عنوان یکی از بهترین خدمات مدیریت دانش اسلامی دانست و افزود: اصطلاح‌نامه های تولید شده در پژوهشکده مدیریت اطلاعات و مدارک اسلامی، با هدف ذخیره و بازیابی آسان،طراحی و تدوین شده است.
مهندس پهلوانی جایگاه اصطلاحنامه در هرم دانش را در مرحله سوم همان مرحله تولید دانش دانست و فرایند آن را در اصطلاح‌نامه با مدل زیر تبیین کرد:
شناسایی منابع=> مجموعه سازی => مطالعه متن => استخراج اطلاعات => ایجاد روابط منطقی بین اصطلاحات => انتشار اصطلاحات
وی در پایان، ضمن معرفی خصوصیات ویژه دانش قابل ارائه اصطلاح‌نامه در قالب خدمت، علاوه بر دسترس پذیری و تحت وب بودن آن، سرویس‌هایی نظیر درختواره، سرویس نمایش اصطلاحات مترادف، نمایش اصطلاح در فرهنگنامه و نمایش منابع مرتبط با یک اصطلاح درخواستی را از مختصات خاص آن دانست.

در ادامه جلسه نیز ناقدین به بیان مطالب خود پرداختند.
ابتدا دکتر علی میرعرب، در بخش خدمات مدیریت دانش به عنوان نرم افزار به عنوان خدمت گفت: دانش خدمت نیست که بخواهیم در نرم افزاری قرار دهیم! چرا که خدمت، نرم افزار نیست چرا که در بحث مدیریت سیستم های دانش ارائه می‌شود.
مدیر گروه اشاعه اطلاعات و دانش پژوهشکده مدیریت اطلاعات و مدارک اسلامی، از حوزه جدیدی در بخش مدیریت دانش با عنوان date as a service : DAS نام برد.

مهندس پهلوانی ضمن بیان توضیحاتی، سوالات ناقد اول را پاسخ داد. وی گفت: با توجه به موضوع جلسه، این سه دسته‌بندی را مطرح نمودیم و این به معنای عدم وجود دسته بندی های دیگر در حوزه خدمات ابری نمی باشد. بله دسته بندی های دیگر نیز در این حوزه وجود دارد.
در ادامه مهندس قنبری، با بیان یک سری مفاهیم گفت: تعبیر اشتباهی از فضای ابر ارائه شده است. فضای ابری فضایی است که در آن خدمت ارائه شده را توزیع می‌کنیم.  که توسط مجموعه ای از ارائه کننده صورت می گیرد. علاوه بر آن برای نهایی شدن این موضوع، نیاز به زیرساخت های نرم افزاری  و سخت افزاری و نیروهای متخصص است. علاوه بر این،  مدیریت دانش به عنوان سرویس، یک مفهوم گنگ می باشد.
مهندس قنبری در ادامه مباحث مهندس پهلوانی بحث هایی اعم از امنیت – سوء استفاده – پایداری ارائه سرویس را مطرح نمود که لازم است به آن ها توجه گردد.
مهندس پهلوانی، در نظر گرفتن الزاماتی همانند زیزساخت های نرم افزاری و سخت‌افزاری و نیروی متخصص را در هر زمینه ای امری مشخص دانسته که باید رعایت گردد. وی همچنین تعریف فضای ابری و مدیریت دانش به عنوان یک سرویس را با توجه به مفاهیم مطرح شده در ابتدای جلسه مد نظر قرار داد.

+ نظر جدید

تصویر امنیتی کد جدید

© كليه حقوق معنوي اين سايت مطابق قوانين نرم افزاري متعلق به پژوهشکده مدیریت اطلاعات و مدارك اسلامي مي باشد.