آرشیو اخبار

درخشش مرکز اطلاعات و مدارک اسلامی در چهاردهمین همایش کتاب سال حوزه :

"اصطلاحنامه علوم حدیث" شایسته تقدیر شد.
در
چهاردهمین همایش کتاب سال حوزه، در بخش کتب مرجع کتاب «اصطلاحنامه علوم حديث» به همت مركز اطلاعات و مدارك اسلامي معاونت پژوهشی دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم عنوان اثر شایسته تقدیر را کسب کرد.
چهاردهمین همایش کتاب سال حوزه پنج شنبه 3 اسفند سال جاری (91) با حضور اندیشمندان حوزوی و دانشگاهی و شرکت شخصیت‌هایی چون آیات استادی، حسینی بوشهری، امینی، میلانی و حجت الاسلام و المسلمین عماد، معاون پژوهش حوزه‌های علمیه در مرکز فقهی ائمه اطهار(ع) برگزار شد.
بر اساس داوری‌های صورت گرفته، از بین 958 اثر ارسال شده به دبیرخانه این همایش، 12 اثر به عنوان آثار برگزیده و 15 نوشتار به عنوان آثار شایسته تقدیر از سوی داوران همایش کتاب سال حوزه معرفی شدند.
در حوزه کتب مرجع کتاب «اصطلاحنامه علوم حديث» به همت مركز اطلاعات و مدارك اسلامي معاونت پژوهشی دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم عنوان اثر شایسته تقدیر را کسب کرد.
کار تالیف و تدوین این کتاب توسط گروهی از نویسندگان مرکز اطلاعات و مدارک اسلامی معاونت پژوهشی دفتر تبلیغات اسلامی انجام شده است. این اثر گرانسنگ یکی از اصطلاح نامه های تخصصی در حوزه علوم اسلامی است که موسسه بوستان کتاب چاپ نخست آن را در اندازه رحلی و در سال 90 انجام داده است.
این کتاب شامل اصطلاحات متداول در رشته علوم حدیث است که با بررسی بیش از 120 عنوان مدرک رجالی و درایه ای؛ حدود 7500 واژه کلیدی و کاربردی را ارائه کرده است. در این کتاب روابط سلسله مراتبی، هم ارز و وابسته میان اصطلاحات مشخص شده تا علاوه بر آسان کردن ذخیره و بازیابی اطلاعات، در فرایند پژوهش و طبقه بندی نقش موثری ایفا می کند.
جهت آشنایی بیشتر با این کتاب ارزشمند میتوانید صفحه ( آشنايي با «اصطلاح‌نامه علوم حديث» ) را مشاهده بفرمایید.

+ نظر جدید

تصویر امنیتی کد جدید

© كليه حقوق معنوي اين سايت مطابق قوانين نرم افزاري متعلق به پژوهشکده مدیریت اطلاعات و مدارك اسلامي مي باشد.