آرشیو اخبار

برترین مرکز اسلامی در حوزه مدیریت اطلاعات

مرکز اطلاعات و مدارک اسلامی برترین مرکز اسلامی درحوزه مدیریت اطلاعات شناخته شد.در همايش «هم انديشي پيرامون بومي‌سازي استانداردهاي حوزه مديريت اطلاعات» مرکز اطلاعات و مدارک اسلامی برترین مرکز اسلامی در حوزه مدیریت اطلاعات شناخته شد.

 

شرکت پارس‌آذرخش با اتکا به پروژه های استانداردی که در حوزه کتابداري و اطلاع‌رساني  به ثمر رسانده و  حساسیتی که نسبت به جایگاه استانداردها در این حوزه دارد با همکاري انجمن کتابداري و اطلاع‌رساني ایران، همايشي تحت عنوان «هم انديشي پيرامون بومي‌سازي استانداردهاي حوزه مديريت اطلاعات» در روز چهارشنبه مورخ 29 دی 89 از ساعت 16 الي 19، در سالن شريعت‌زاده کتابخانه ملي برگزار نمود..
این شرکت به همراه اساتید، صاحب‌نظران و متخصصان کتابداری و اطلاع‌رسانی به منظور ساماندهی زیرساخت‌های استاندارد در مدیریت اطلاعات تلاش می‌کند این استانداردها را به شکل مستند و مدون درآورده و در اختیار محققین، دانش‌پژوهان و کلیه علاقمندان این حوزه قرار دهد.
محورهای همایش عبارت بودند از:
•    استانداردهای حوزه مدیریت اطلاعات
•    چالش‌های بومی‌سازی استانداردها در ایران
•    رویکردها و نگرش‌های نو در کاربردپذیری استانداردها
و اهداف آن :
•    شفاف‌سازی استانداردهای نوین و کاربرد آنها
•    هم‌افزایی در راستای بومی‌سازی و پیاده‌سازی استانداردها
•    تبیین جایگاه استانداردها از لحاظ کاربردی
در این همایش ابتدا دکتر فتاحی در حوزه استانداردهای کاربردی به ایراد سخنرانی پرداخت. ایشان از مرکز اطلاعات و مدارک اسلامی قم در جهت تلاش برای رسیدن به استانداردهای مدیریت اطلاعات تشکر و تجلیل کرد.


سپس دکتر میترا صمیعی، دبیر کمیته‌های متناظر موسسه استاندارد، مقاله‎ای تحت «عنوان کاربردپذیری استانداردهای حفاظت دیجیتال در عصر نوین اطلاعات» ارائه نمود.
در انتها دکتر رضایی شریف آبادی، رئیس انجمن کتابداری و اطلاع رسانی، فعالیت‌های پیش‌رو و همچنین ضرورت هم‌افزایی در این حوزه را تشریح نمود.
حسن ختام این نشست صحبتهای هر چند کوتاه اما کلان نگر و دقیق  دکتر عابس حری (چهره ماندگار عرصه اطلاع رسانی ایران) بود. ایشان نیز از مرکز اطلاعات و مدارک اسلامی قم در جهت تلاش برای رسیدن به استانداردهای مدیریت اطلاعات تقدیر و تشکر کرد.
در بخش انتهایی برنامه از متخصصانی که در مورد استانداردها پایان‌نامه، کتاب، مقاله و یا دستاوردی داشته اند، قدردانی شد.مرکز اطلاعات و مدارک اسلامی قم نیز برترین و تنها مرکز اسلامی دراین عرصه  بود. کارشناس مسئول مرکز اطلاعات و مدارک اسلامی دکتر سید مهدی طاهری نیز از برگزیدگان ویژه این همایش بود.

گزارش تصویری هم انديشي بومي‌سازي استانداردهاي حوزه مديريت اطلاعات

بازتاب :

اداره كل روابط عمومي و امور بين الملل دفتر تبليغات اسلامي حوزه علميه قم

خبرگزاري قرآني - ايكنا

خبرگزاری رسا

پايگاه خبري كتابداري و اطلاع رساني ايران - ليزنا

پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی

پایگاه اطلاع رسانی علوم انسانی

پارست

دفتر تبليغات اسلامي حوزه علميه قم - نمايندگي تهران

Normal 0 false false false MicrosoftInternetExplorer4

مرکز اطلاعات و مدارک اسلامی برترین مرکز اسلامی در حوزه مدیریت اطلاعات

+ نظر جدید

تصویر امنیتی کد جدید

© كليه حقوق معنوي اين سايت مطابق قوانين نرم افزاري متعلق به پژوهشکده مدیریت اطلاعات و مدارك اسلامي مي باشد.