آرشیو اخبار

برای نخستین بار توسط مرکز اطلاعات و مدارک اسلامی انجام شد:

راه اندازي دانش نامه اینترنتی اصطلاح نامه اصول فقه

مرکز اطلاعات و مدارک اسلامی برای نخستين بار در كشور دانش نامه اینترنتی (ویکی) اصطلاح نامه اصول فقه را منتشركرد.


رييس مركز اطلاعات و مدارك اسلامي با اعلام اين خبر، افزود: اين دانشنامه حاوي 6هزار اصطلاح از اصول فقه است که به صورت رایگان روی شبکه جهانی اینترنت بارگذاری شده است.
وي ادامه داد: اصطلاح نامه اصول فقه مجموعه اي از اصطلاحات استاندارد شده در حوزه علم اصول فقه است، که فهرستی منظم از واژه های کلیدی و کاربردی آن حوزه، همراه با روابط معنایی بین آن ها ارائه می دهد.
حجت الاسلام محمدهادی یعقوب نژاد خاطرنشان كرد: اصطلاح نامه ها نقش هادی و واسطه در اطلاع رسانی را ایفا كرده و با تولیدكنندگان و مصرف كنندگان اطلاعات هم زبانی می كنند و جستجوگر را در كمترین زمان ممكن به بیشترین اطلاعات مورد نظر رهنمون می سازند.
وی افزود: اصطلاحنامه اصول فقه بر مبنای رده های اجتهاد و تقلید، اصول عملی، تعارض و تعادل و تراجیح، ادله، مباحث الفاظ و ملازمات عقلی تولید شده است.
رييس مركز اطلاعات و مدارك اسلامي، اظهارداشت: این اصطلاحنامه شامل، 2328 واژه غیرمرجح، 2390 واژه اخص، 6واژه راس،2310 واژه وابسته و 156 مدرک از منابع و مدارک بررسی شده است.
گفتنی است، علاقه مندان مي توانند با مراجعه سایت مرکز اطلاعات به آدرس http://islamicdoc.org/wiki از اين دانش نامه آزاد اينترنتي استفاده کنند.

+ نظر جدید

تصویر امنیتی کد جدید

© كليه حقوق معنوي اين سايت مطابق قوانين نرم افزاري متعلق به پژوهشکده مدیریت اطلاعات و مدارك اسلامي مي باشد.