آرشیو اخبار

در دومین همایش ملی ارتقای کیفیت آثار، محصولات و فعالیت های فرهنگی کشور :

از فرهنگ نامه اصول فقه تجلیل شد.
در دومین همایش ملی ارتقای کیفیت آثار، محصولات و فعالیت های فرهنگی ، فرهنگ نامه اصول فقه از آثار مرکز اطلاعات و مدارک اسلامی تجلیل شد .

در این همایش که در سالن همایش های برج میلاد برگزار شد رییس سازمان صدا و سیما محصولات فرهنگی را حلقه مفقوده ای دانست که یا اصلا به آن توجه نشده و یا به صورت پراکنده بین افراد و مدیران فرهنگی مورد توجه بوده است.
ضرغامی افزود: قاعدتا تولید فرهنگی در همه ابعاد نیازمند ارتقای کیفی است و ما نباید به تولیدات سطحی بسنده کنیم. این همایش موجب می‌شود تا به صورت علمی به ارتقای فرهنگی بیندیشیم و آثار ماندگاری در این زمینه تولید کنیم تا تجربه‌ای برای اقدامات و تولیدات فرهنگی در آینده باشد.
وی در ادامه تصریح کرد: در کنار تلاش‌های انجام شده باید برای مدیران فرهنگی نیز تفهیم کنیم که منظور از کیفیت چیست. امروز در جمهوری اسلامی هماهنگ کردن همه دست‌اندرکاران و مدیرانی که امر تولید را هدایت می‌کنند و نظارت و قضاوت بر تولید فرهنگی را برعهده دارند یک ضرورت است. ایجاد این هارمونی و یکنواختی و فهم مشترک بین همه مدیران امری است که امروز فاقد آن هستیم.
در این همایش از فرهنگنامه اصول فقه از آثارمرکز اطلاعات و مدارک اسلامی وابسته به معاونت پژوهشی دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم به عنوان یکی از دستگاه‌های برتری که محصولات فرهنگی فاخر و تأثیرگذاری تولید کرده بودند تجلیل به عمل آمد.
"فرهنگ نامه اصول فقه" از آثار تدوین شده در مرکز اطلاعات و مدارک اسلامی است که در سال 89 به عنوان کتاب فصل جمهموری اسلامی مورد تقدیر قرار گرفت و در مدت کوتاهی به چاپ چهارم رسید که این امر در بین کتب مرجع کم نظیر است.

+ نظر جدید

تصویر امنیتی کد جدید

© كليه حقوق معنوي اين سايت مطابق قوانين نرم افزاري متعلق به پژوهشکده مدیریت اطلاعات و مدارك اسلامي مي باشد.