خوش آمديد, مهمان

پاسخ به موضوع: آماده نمودن فرهنگ نامه علوم قرآنی درسال جاری

نام
موضوع
كد راهنما
B) :( :) :laugh: :cheer: ;) :P :angry: :unsure: :ohmy: :huh: :dry: :lol: :sick: :silly: :blink: :blush: :kiss: :woohoo: :side: :S :evil: :whistle: :pinch:
پيام
بزرگ نمائي /  كوچك نمائي
كد را اينجا وارد كنيد

تاريخچه انجمن از: آماده نمودن فرهنگ نامه علوم قرآنی درسال جاری

حداكثر . نمايش آخرين 6 ارسال - (آخرين پست دراول)
7 سال 4 ماه قبل #132

سید تقی واردی

سید تقی واردی's Avatar

نشر فرهنگنامه ها در بسته ها و محیط های مختلف اقتضا دارد که به تناسب هر محیطی اقدامات لازم صورت گیرد.
مثلا در محیط وب امکانات بیشتری نسبت به بسته مکتوب می توان افزود و در محیط اپلیکیشن نیز می توان امکاناتی بیشتری از محیط وب .
به نظر می آید آوردن اصطلاح نامه در ابتدای فرهنگ نامه مکتوب ، هم نامانوس و هم خارج از موضوع می باشد.زیرا انتظاری که مخاطب از این کتاب دارد " فرهنگ نامه " است ، نه چیز دیگر.پیشنهاد برادر ارجمند مرا به یاد مثلی می اندازد: که شما به مغازه ای بروید و در خواست پنیر کنید و فروشنده یک بسته شیر هم به شما بدهد و بگوید از این جهت اول شیر را دادم که ماده اصلی پنیر از شیر است و یا می خواهیم شیر را تبلیغ کنیم!
به هر روی ، آنچه که در فرهنگ نامه ها ، به ویژه فرهنگ نامه علوم قرآنی مهم و قابل توجه است عبارتند از : توضیح مفید و تشریح اجمالی اصطلاح ، ویراستاری عالی متن ، مستندات قوی و قابل اعتنا ، توازن بین توضیح اصطلاحات ، ارجاعات مشهور و در حد قبول اصطلاحات ، مقدمه جامع و ...
7 سال 5 ماه قبل #128

سیدمالک طباطبایی

سیدمالک طباطبایی's Avatar

با سلام
یس از نشر فرهنگ نامه اصول فقه طی نامه ای مفصل نمونه ای از موارد پیشنهادی که تهیه گردیده همراه با پیوست به شماره نامه 1024/189/د/89 تاریخ 26/03/89 در چهار گون موجود می باشداعلام گردید.
که قسمتی از آن نامه تقدیم می گردد.
باتبریک و خسته نباشید به حضرت عالی و سایر همکاران که در تدوین با ارزش فرهنگ نامه اصول فقه همکاری داشته اند وبا آرزوی تدوین و چاپ آثار دیگر مرکز اطلاعات و مدارک اسلامی .
با توجه به چاپ فرهنگ نامه اصول فقه مواردی به نظر می رسد که جهت چاپ فرهنگ نامه های بعدی ارائه می گردد:
پیشنهادات:

1- باتوجه به اینکه فرهنگ نامه ها براساس اصطلاح نامه ها تدوین می گرددچنانچه ساختار اصطلاح نامه ای مستندات قبل از هر قسمتی در ابتدا آورده شود و براساس همین ساختار ارائه گردد کاربران می تواند با ساختار اصطلاحات آشنا گردد وهمچنین تبلیغی برای اصطلاح نامه ها باشد .
2- اگر چنانچه اشکال شود که الفبایی مستندات بهم می ریزد و کاربران چگونه به این مستندات دست رسی پیدا کند.
اولا می شود براساس همین ساختار مستند سازی کرد.
ثانیا می شود فهرست الفبایی از مستندات ارائه کرد و آنرا ازاین طریق به مستند مورد نظر ارجاع داد تا کاربر به راحتی به مطلب مورد نظر برسد.
موفق باشید
پيوست:

  • Rendering Error in layout Attachment/Item: Property "protected" is not defined. Please enable debug mode for more information.

    Rendering Error in layout Attachment/Item: Property "protected" is not defined. Please enable debug mode for more information.
7 سال 5 ماه قبل #123

محمدهادی یعقوب نژاد

محمدهادی یعقوب نژاد's Avatar

آنچه ازفرهنگنامه علوم قرانی تدوین شده برای ارایه درمحیطهای مختلف ازجمله بستر جاری ویکی علوم اسلامی کاملامناسب است .ارایه آن ودریافت دیدگاهای کاربران قطعاکمک خوبی برای نشرمکتوب این اثرماندگارتلقی میشود..
7 سال 10 ماه قبل #68

سید تقی واردی

سید تقی واردی's Avatar

شورای پژوهشی مرکز اطلاعات و مدارک اسلامی که اسفند سال 1389 آخرین جلسه خود در سال گذشته را برگزار کرده بود ، تصمیم گرفت با إعمال اصلاحات جدید ظرف شش ماه آینده در " فرهنگ نامه علوم قرآنی "، آن را تا اواخر سال جاری جهت نشر به واحد نشر تحویل نماید.
امید است دوستان و همکاران گروه پروژه فرهنگ نامه در این مدت باقی مانده این فرهنگ نامه وزین را از تمام جهات برای نشر مهیا و دانش پژوهشان قرآنی را از آن بهره مند نمایند.

© كليه حقوق معنوي اين سايت مطابق قوانين نرم افزاري متعلق به پژوهشکده مدیریت اطلاعات و مدارك اسلامي مي باشد.