معرفی برترین های هجدهمین کتاب سال حوزه:

«فرهنگ نامه علوم قرآنی» شایسته تحسین شد.
فرهنگ نامه علوم قرآنی، جدیدترین اثر پژوهشی پژوهشکده مدیریت اطلاعات و مدارک اسلامی، مبتنی بر منطق نظام یافته اصطلاح نامه علوم اسلامی، در هجدهمین همایش کتاب سال حوزه شایسته تحسین شد.

فرهنگ نامه علوم قرآنی، جدیدترین اثر پژوهشی پژوهشکده مدیریت اطلاعات و مدارک اسلامی است که مبتنی بر منطق نظام یافته اصطلاح نامه علوم اسلامی است، علاوه بر مرجع بودن برای اهل تحقیق، می‌تواند کاربران اصطلاح نامه را به معانی و شواهد و اسناد شکل گیری اصطلاحات این حوزه از علوم اسلامی راهبری کند. زبده نویسی، توزیع مطالب ذیل اصطلاحات خرد و کلان و استفاده از منابع جدید و در دسترس امروزی، در کنار منابع دست اول و کتب مرجع، سبب شده تا این فرهنگ نامه در نوع خود کم نظیر باشد و انتظار علاقه‌مندانی را که در صددند در حوصله و مجالی اندک، اطلاعات معتبری در باب هر اصطلاح بیابند، برآورده سازد.


فرهنگنامه علوم قرآنی ـ که از بررسی بیش از چهارصد منبع و مدرک علوم قرآنی فراهم آمده است – دارای 4842 اصطلاح است که 2926 اصطلاح آن اصلی (مدخل) و 1926 اصطلاح ارجاعی می‌باشد و شامل مباحث پیرامونی قرآن (مباحث حول القرآن) بوده و به موضوعاتی مانند: تفسیر و مفسران، انواع تفاسیر و گرایش‌های تفسیری، ترجمه های قرآن، علم تجوید، علم قرائات، مباحث تاریخ قرآن و ... می‌پردازد؛ و می تواند مورد استفاده اقشار مختلف اعم از متخصصان حوزه علوم قرآنی، و همچنین فضلای حوزه و دانشجویان رشته‌های مرتبط و عموم علاقه‌مندان به مباحث قرآنی قرار گیرد.
قابل ذکر است این کتاب فاخر سال گذشته (1394) طی مراسمی در محضر مرجع عالیقدر، حضرت آیت الله صافی گلپایگانی رونمایی شد، که ایشان ضمن دعا برای پدیدآورندگان، در تجلیل این اثر فاخر فرمودند: "بنده واقعا نمی دانم با چه زبان و بیانی تشکر کنم از شما و عزیزانی که این کار بزرگ و افتخار آمیز را برای عالم روحانیت و مسلمانان انجام داده اند. خیلی خیلی خیلی کار بزرگی را انجام دادید و من تشکر می کنم. من مقداری که مطالعه کردم متوجه شدم چه  کتابی است و چه زحماتی کشیده شده و  خدمت بزرگی به حمدالله انجام شده است . . . . . حوزه باید اینها را ترویج کند، من فکر می کنم هر یک از فضلای حوزه باید اقلا یک بار این کتاب را تا آخر مطالعه کند. رشته های مختلفی که در این کتاب آمده همه عالی و با اهمیت است و خیلی هم زحمت کشیده اند."

خاطرنشان می شود هجدهمین همایش کتاب سال حوزه، با شناخت 9 اثر برگزیده، 9 اثر شایسته تقدیر و 19 اثر شایسته تحسین به کار خود پایان داد که در حاشیه این همایش، نمایشگاهی با بیش از 660 اثر از آثار برگزیده همایش های هجده سال اخیر کتاب سال حوزه دایر شد و در معرض دید عموم قرار گرفت.

 علاقه مندان جهت دسترسی به نسخه دیجیتالی این کتاب از اینجا میتوانند وارد شوند.

همچنین برای دیدن گزارش کامل رونمایی این اثر در محضر آیت الله صافی گلپایگانی این مسیر را دنبال کنید.

+ نظر جدید

تصویر امنیتی کد جدید

محصولات نرم افزاری

پایگاه تخصصی علوم قرآنی

پایگاه تخصصی علوم قرآنی

توضیحات:اصطلاح نامه: شامل حدود11000 اصطلاح علوم قرآنی و بیش از 5000 اصطلاح علوم مرتبط (بعنوان پایه در سازمانده...

پایگاه تخصصی اصول فقه

پایگاه تخصصی اصول فقه

توضیحات:متن کامل 376 جلد از 160 عنوان کتاب های اصولی مرجع همراه با شناسنامه کامل6000 نمایه از 120 جلد کتاب اص...

مطهر نسخه 3,5

مطهر نسخه 3,5

توضیحات: متن 90 جلد(59 عنوان)اثر منتشر شده از استاد مطهریدسترسی به محتوای آثار از طریق نمایه، کلید واژه، لفظ و...

التمهید فی علوم القرآن

التمهید فی علوم القرآن

توضیحات: متن کامل 10 جلد کتاب التمهید فی علوم القرآن، که یکی از آثار برجسته در حوزه علوم قرآنی می باشد.ارائه م...

نجم (آثار علامه حسن زاده دام ظله)

نجم (آثار علامه حسن زاده دام ظله)

توضیحات: 45 جلد از آثار آیت الله حسن زاده آملی به همراه نمایه های موضوعی و کلید واژه ای جستجوی متنوع لغوی و تر...

خطیب (آثار مرحوم فلسفی)

خطیب (آثار مرحوم فلسفی)

توضیحات: 13 جلد از آثار مرحوم حجت الاسلام والمسلمین فلسفی به همراه نمایه های موضوعی و کلیدواژه جستجوی متنوع لغ...

«
»

© كليه حقوق معنوي اين سايت مطابق قوانين نرم افزاري متعلق به پژوهشکده مدیریت اطلاعات و مدارك اسلامي مي باشد.