روز پنجم هفته پژوهش و نمایشگاه دستاوردهای دفتر:

هیات علمی و محققان برتر پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی تجلیل شدند.
نشست پنجمین روز هفته پژوهش و دومین نمایشگاه دستاوردهای پژوهشی و فناوری دفتر تبلیغات اسلامی ویژه تجلیل از اعضای هیأت علمی و پژوهشگران برتر دفتر تبلیغات اسلامی در سالن همایش غدیر برگزار شد.

مراسم تجلیل از هیات علمی و محققان برتر پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی، با حضور رییس هیات امنا دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم، ریاست دفتر تبلیغات، مدیرکل دفتر هیات ممیزه مشترک مراکز و موسسه های آموزش عالی و پژوهشی حوزه ای - دانشگاهی، معاون پژوهش دفتر تبلیغات اسلامی و رییس پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی و جمعی از اساتید و پژوهشگران حوزوی در مرکز همایش های غدیر دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم برگزار شد.

در این مراسم که جمعی از معاونین و مدیران پژوهشگاه نیز حضور داشتند، حجت الاسلام و المسلمین دکتر واعظی رییس قطب نظام سیاسی و اجتماعی اسلام و ایران، در بیان بایسته های فعالیت های پژوهشی حوزه دین با بیان اینکه گفتمان انقلاب اسلامی هویت ماست افزود: گفتمان انقلاب اسلامی، پژواک صدایی است که به پشتوانه مکتب اهل بیت علیهم السلام و منابع غنی اسلامی در عصر حاضر توفیق اجرایی شدن پیدا کرده است و بایستی پژوهشگران حوزوی روی گفتمان انقلاب اسلامی متمرکز شوند.

رییس دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم، با اشاره به علاقه غرب به شیعه پژوهی تصریح کرد: چرا نشست های علمی و آثار فاخر ما در دیگر مراکز علمی داخلی و حتی بین المللی دیده نشود؟ و اصولا چرا کارهای فاخر علمی پژوهشی ما، بازخورهای عمومی نداشته باشد؟

در ادامه این جلسه حجت الاسلام محمدهادی یعقوب نژاد معاون پژوهشی پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی با بیان اینکه مجموعه های دفتر تبلیغات در گذشته به صورت جزیره ای می کردند، اظهار داشت: در گذشته کسی از هم خبر نداشت ولی امروز در این نمایشگاه همه در کنار هم قرار دارند.
وی با ضروری خواندن راه اندازی سامانه فناورانه پژوهش دفتر تبلیغات اسلامی عنوان کرد: باید به گونه کار پیش برود که لازم نباشد همه به صورت فیزیکال فعالیت های یکدیگر را ببینند و یا با سخنرانی های افراد متوجه شویم په فعالیت هایی صورت گرفته است بلکه باید با ابزار لازم برای دستیابی به اطلاعات همه مراکز و پژوهشکده های دفتر تبلیغات فراهم شود.
گفتنی است، دکتر علیرضا واسعی رییس پژوهشکده اسلام تمدنی رتبه نخست الف و حجج اسلام جعفر صادقی فدکی عضو هیأت علمی مرکز فرهنگ و معارف قرآن و حبیب الله بابایی عضو هیأت علمی پژوهشکده مطالعات تمدنی به ترتیب رتبه نخست ب و ج و مصطفی صادقی عضو هیأت علمی پژوهشکده تاریخ و سیره اهل بیت(ع) رتبه نخست دال را کسب کرد؛ همچنین مرتضی یوسفی راد عضو هیأت علمی پژوهشکده علوم و اندیشه سیاسی و حجت الاسلام حمیدرضا مطهری رییس و عضو هیأت علمی پژوهشکده تاریخ و سیره اهل بیت(ع) نیز به ترتیب رتبه سوم الف و ب را کسب کردند.
شایان ذکر است، سید علی هاشمی نشلجی، حجت الاسلام مرتضی دانشمند، علیرضا زهیری، محمود حسن زاده و غلامرضا نقی جلال آبادی از محققان پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی نیز شایسته تقدیر شدند.

+ نظر جدید

تصویر امنیتی کد جدید

محصولات نرم افزاری

پایگاه تخصصی علوم قرآنی

پایگاه تخصصی علوم قرآنی

توضیحات:اصطلاح نامه: شامل حدود11000 اصطلاح علوم قرآنی و بیش از 5000 اصطلاح علوم مرتبط (بعنوان پایه در سازمانده...

پایگاه تخصصی اصول فقه

پایگاه تخصصی اصول فقه

توضیحات:متن کامل 376 جلد از 160 عنوان کتاب های اصولی مرجع همراه با شناسنامه کامل6000 نمایه از 120 جلد کتاب اص...

مطهر نسخه 3,5

مطهر نسخه 3,5

توضیحات: متن 90 جلد(59 عنوان)اثر منتشر شده از استاد مطهریدسترسی به محتوای آثار از طریق نمایه، کلید واژه، لفظ و...

التمهید فی علوم القرآن

التمهید فی علوم القرآن

توضیحات: متن کامل 10 جلد کتاب التمهید فی علوم القرآن، که یکی از آثار برجسته در حوزه علوم قرآنی می باشد.ارائه م...

نجم (آثار علامه حسن زاده دام ظله)

نجم (آثار علامه حسن زاده دام ظله)

توضیحات: 45 جلد از آثار آیت الله حسن زاده آملی به همراه نمایه های موضوعی و کلید واژه ای جستجوی متنوع لغوی و تر...

خطیب (آثار مرحوم فلسفی)

خطیب (آثار مرحوم فلسفی)

توضیحات: 13 جلد از آثار مرحوم حجت الاسلام والمسلمین فلسفی به همراه نمایه های موضوعی و کلیدواژه جستجوی متنوع لغ...

«
»

© كليه حقوق معنوي اين سايت مطابق قوانين نرم افزاري متعلق به پژوهشکده مدیریت اطلاعات و مدارك اسلامي مي باشد.