توسط معاونت پژوهشی دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم برگزار می‌شود:

دومین نمایشگاه دستاوردهای پژوهش و فناوری
نمایشگاه دستاوردهای پژوهشی و فناوری دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم ۲۰ الی ۲۵ آذرماه برگزار می‌شود و آیت الله اعرافی سخنران افتتاحیه این نمایشگاه است.

دومین نمایشگاه دستاوردهای پژوهش و فناوری به مدت شش روز همراه با برنامه های متنوع به همت معاونت پژوهشی دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم در شهر قم برگزار می شود.
افتتاحیه نمایشگاه دستاوردهای پژوهشی و فناوری معاونت پژوهشی دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم روز شنبه بیستم آذرماه با سخنرانی آیت الله اعرافی مدیر حوزه های علمیه سراسر کشور برگزار می شود.
همچنین روز یکشنبه بیست و یکم آذرماه همراه با مراسم افتتاحیه نمایشگاه، محصولات فناورانه دفتر تبلیغات اسلامی معرفی شده و در این روز مسؤولان، معاونان و مدیران دفتر به ایراد سخن می پردازند. دوشنبه نیز، مجلات علمی برتر همراه با سخنرانی مدیران و سردبیران مجلات مورد تقدیر قرار می گیرند.
روز سه شنبه بیست و سوم آذرماه، جشنواره تجلیل از ادارات برتر پژوهشگاه همراه با سخنرانی مسؤولان دفتر تبلیغات اسلامی برگزار می شود. حجت الاسلام والمسلمین احمد واعظی رییس دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم در روز چهارشنبه، با حضور در این نمایشگاه در جشنواره تجلیل از محققان و اعضای هیأت علمی برتر به ایراد سخن می پردازد.
25 آذرماه نیز، پس از سخنرانی حجت الاسلام والمسلمین ابوترابی، مراکز و پژوهشکده های برتر و همچنین غرفه برتر دومین نمایشگاه دستاوردهای پژوهشی و فناوری دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم، معرفی می شود.
شایان ذکر است، بعدازظهرها از ساعت 15 تا 17 و 18 تا 20 کرسی های نقد علمی برگزار خواهد شد و در مجموع 10 کرسی نقد علمی در مدت 5 روز برگزار خواهد شد که حضور طلاب و فضلا در این نشست ها مزید امتنان است.

از اهداف برگزاری این نمایشگاه میتوان به موارد زیر اشاره کرد:

- ترویج فرهنگ پژوهش و فناوری در جامعه و کمک به ارتقاء شأن پژوهش و فناوری.

- تشویق و ترویج پژوهشگران و محققان.

- تبیین وضعیت موجود پژوهش و فناوری در دفتر تبلیغات و ارائه افق های پیش رو.

- شناسایی و عرضه دست‌آوردهای پژوهشی و فناوری تولید شده در سال های گذشته.

- رونمایی از تولیدات سال 95 و تقدیر از پژوهشگران و مراکز پژوهشگری برتر.

در طول این هفته از 35 اثر جدید پژوهشگاه رونمایی خواهد شد، برنامه ویژه تجلیل از حضرت آیت الله مظاهری هم در روز پنج شنبه در اصفهان خواهد بود و موسوعه حضرت آیت الله مظاهری که توسط پژوهشگاه دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم تنظیم شده است رونمایی خواهد شد.

گفتنی است، دومین نمایشگاه دستاوردهای پژوهش و فناوری از روز شنبه بیستم آذرماه تا روز پنجشنبه 25 آذرماه در سالن همایش های دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم برگزار می شود و در برپایی این نمایشگاه مراکز علمی و پژوهشی دفتر تبلیغات از جمله پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی با 12 مرکز و پژوهشکده، دانشگاه باقرالعلوم(ع)، معاونت آموزشی دفتر تبلیغات اسلامی، مرکز ملی پاسخگویی به سؤالات دینی، مرکز امور بین الملل دفتر تبلیغات اسلامی و همچنین شعبه های دفتر تبلیغات در اصفهان و مشهد همکاری دارند.

پژوهشکده مدیریت اطلاعات و مدارک اسلامی نیز همچون سال گذشته در این نمایشگاه ضمن حضور موثر، به معرفی بروندادهای علمی مثل اصطلاح‌نامه، فرهنگنامه، نمایه سازی و سامانه های متنوع علمی پژوهشی مثل کتابخانه دیجیتالی، ویکی علوم اسلامی، سامانه مدیریت اطلاعات اسلامی و ... خواهد پرداخت.

در اولین نمایشگاه دستاوردهای پژوهشی و فناوری دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم (سال 1394)، پژوهشکده مدیریت اطلاعات و مدارک اسلامی، غرفه برتر شناخته شد.

+ نظر جدید

تصویر امنیتی کد جدید

محصولات نرم افزاری

پایگاه تخصصی علوم قرآنی

پایگاه تخصصی علوم قرآنی

توضیحات:اصطلاح نامه: شامل حدود11000 اصطلاح علوم قرآنی و بیش از 5000 اصطلاح علوم مرتبط (بعنوان پایه در سازمانده...

پایگاه تخصصی اصول فقه

پایگاه تخصصی اصول فقه

توضیحات:متن کامل 376 جلد از 160 عنوان کتاب های اصولی مرجع همراه با شناسنامه کامل6000 نمایه از 120 جلد کتاب اص...

مطهر نسخه 3,5

مطهر نسخه 3,5

توضیحات: متن 90 جلد(59 عنوان)اثر منتشر شده از استاد مطهریدسترسی به محتوای آثار از طریق نمایه، کلید واژه، لفظ و...

التمهید فی علوم القرآن

التمهید فی علوم القرآن

توضیحات: متن کامل 10 جلد کتاب التمهید فی علوم القرآن، که یکی از آثار برجسته در حوزه علوم قرآنی می باشد.ارائه م...

نجم (آثار علامه حسن زاده دام ظله)

نجم (آثار علامه حسن زاده دام ظله)

توضیحات: 45 جلد از آثار آیت الله حسن زاده آملی به همراه نمایه های موضوعی و کلید واژه ای جستجوی متنوع لغوی و تر...

خطیب (آثار مرحوم فلسفی)

خطیب (آثار مرحوم فلسفی)

توضیحات: 13 جلد از آثار مرحوم حجت الاسلام والمسلمین فلسفی به همراه نمایه های موضوعی و کلیدواژه جستجوی متنوع لغ...

«
»

© كليه حقوق معنوي اين سايت مطابق قوانين نرم افزاري متعلق به پژوهشکده مدیریت اطلاعات و مدارك اسلامي مي باشد.