در نشست مشترک نمایندگان مرکز با مدیر کل مدارج علمی و پایان نامه‌های حوزه مطرح شد:

بررسی راهکارهای تعامل در خصوص سازماندهی پایان نامه های حوزه علمیه
در این نشست مشترک که سه شنبه ششم مهر ماه سال جاری در معاونت آموزش حوزه های علمیه کشور برگزار شد طرفین بر سازماندهی محتوایی پایان نامه های حوزوی به روش نمایه سازی و بر اساس استانداردهای روز توسط مرکز اطلاعات و مدارک اسلامی، تاکید کردند.

در ابتدای این دیدار و پس از معرفی اعضای جلسه، حجت الاسلام و المسلمین محمد هادی یعقوب نژاد، معاون پژوهش پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی، به تفصیل در خصوص فعالیت های پژوهشی پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی و نحوه مدیریت دانش در مرکز اطلاعات و مدارک اسلامی و نقش اصطلاح نامه در سازماندهی و مدیریت دانش های اسلامی توضیحاتی ارائه داد.
عضو هیات علمی مرکز اطلاعات و مدارک اسلامی، در خصوص سازماندهی پایان نامه های حوزه نیز که سالهای اخیر توسط مرکز اطلاعات و مدارک اسلامی انجام شده است، گزارش کاملی ارائه داد، و ابراز داشت: همانگونه که در وزارت علوم، پژوهشگاه علوم و فناوری اطلاعات، توسط مرکز اطلاعات و مدارک علمی ایران (ایران داک) پایان نامه های دانشگاهی را سازماندهی می‌کند، مرکز اطلاعات و مدارک اسلامی نیز مدیریت محتوایی پایان نامه‌های حوزوی را در فضای مجازی با توجه به تجربه طولانی در نمایه سازی منابع اسلامی و با هماهنگی های صورت گرفته با متولیان حوزه انجام می دهد. و ما امروز بر آنیم که این کار به شکل منسجم تری ادامه یابد.
 در ادامه مهندس یحیی عیوضی، کارشناس کتابخانه دیجیتال مرکز، توضیحاتی در خصوص کتابخانه دیجیتالی مرکز  بیان کرده و بازیابی اطلاعات پایان نامه های حوزوی را به صورت برخط بر روی سامانه کتابخانه دیجیتال این مرکز ارائه نمود.
در ادامه حجت الاسلام و المسلمین سید تقی واردی، مدیر گروه پژوهشی نمایه سازی و فهرست نویسی مرکز اطلاعات و مدارک اسلامی، با توجه به تجربه این مرکز در حوزه نمایه سازی و فهرست نویسی و هم چنین خلاء سازماندهی پایان نامه های حوزوی، ادامه کار را به صورت رسمی و در راستای امضای توافقنامه بین مدیریت حوزه های علمیه کشور و پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی ضروری دانست.
حجت الاسلام و المسلمین محمد رضا حامدی مدیر کل مدارج و پایان نامه های معاونت آموزش مدیریت حوزه های علمیه کشور، ضمن ابراز رضایت و تقدیر از سازماندهی اطلاعات پایان نامه های حوزه های علمیه توسط مرکز اطلاعات ومدارک اسلامی، از پژوهشگاه درخواست نمود که به کار نمایه سازی پایان نامه‌ها ادامه دهد. وی برای هموار سازی چنین فرایندی پیشنهاد داد نشستی با حضور معاونت های آموزش و پژوهش مرکز مدیریت حوزه های علمیه کشور و پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی برگزار و توافق نامه ای برای ادامه کار توسط مرکز اطلاعات و مدارک اسلامی امضا شود..
در پایان، مصوب شد که سازماندهی پایان نامه های حوزوی در مرکز اطلاعات و مدارک اسلامی با تفاهم و توافق پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی، و معاونت های آموزش و پژوهش مدیریت حوزه های علمیه کشور ادامه پیدا کند و برای تهیه تفاهم نامه و تعیین حدود و شرایط آن، جلسه ای در سطح معاونت آموزش و معاونت پژوهش مدیریت حوزه های علمیه و معاونت پژوهشی پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی در اسرع وقت تشکیل گردد.

+ نظر جدید

تصویر امنیتی کد جدید

آمار بازدیدهای سایت

امروزامروز3546
دیروزدیروز5430
هفته جاریهفته جاری34796
ماه جاریماه جاری93720
کل بازدیدهاکل بازدیدها5874866
اعضای حاضر 0
مهمان 113

آخرین نظرات بخش اخبار

 • اکبر
  سلام البته از مجموعه های داخل دفتر تبلیغات این لینک دیده نمی شود
   
 • مدیر سایت
  مشکلی در لینک رویت نشد، شاید بصورت لحظه ای اشکالی بوده است
   
 • اکبر
  سلام این آدرس که دادید کار نمی کنه
   
 • حسن محمدی
  1234
   
 • محمد
  سلام شما باید یکی از آن گزینه ها را تیک بزنید ولی الزامی نیست
   
 • احمد
  سلام بنده نظرم دادم جوابش را در یافت کردم ولی ثبت نام من به مشکل برخورده است ...
   
 • احمد
  تشکر و سپاس از مسولین محترم سایت که با ارائه این منابع بسیار غنی اسلامی ...
   
 • هادی
  به این سایت خوب رای مثبت میدهم
   
 • سید آصف حسینی
  نقش جنبش اخوان المسلمین درتحولات افغانستان
   
 • کتابخانه دیجیتالی
  سلام علیکم اگر لطف کنید نمونه ای ( از لحاظ موضوع دهی و رده بندی دارای خطای ...
   
 • هما
  با سلام و خسته نباشید ادرس ایمیل اقای چرنینکو رو لطف کنین برام ارسال کنین ...
   
 • کتابدار
  اکثر منابع وارد شده از لحاظ موضوع دهی و رده بندی دارای خطای فاحش است و برخی ...
   
 • موسسه تدوین و نشر اث
  سلام. در صورت امکان ایمیل آقای تاراس چرنینکو محقق و مترجم شیعه را که اهل ...
   
 • مهدی
  برای همین است که بقول رهبر عزیز انقلاب : دفتر تبلیغات اسلامی نماد روشنفکری حوزه ...
   
 • طلبه
  سلام میخواستم عرض کنم که اصطلاحنامه بسیار کار مفید و با ارزشی است اما نمیدونم ...